Zabiegi na stopy

Zakrywając je w zimie skarpetkami, rajstopami i butami, nie poświęcamy zbyt wiele uwagi naszym stopom. Tymczasem salon kosmetyczny oferuje szereg zabiegów, które pozwolą utrzymać je w dobrym stanie i bez wstydu odsłonić latem w przewiewnych butach. Służą nam całe życie, warto więc zadbać o nasze stopy, tym bardziej, że profesjonalnie wykonany przez kosmetyczkę pedicure lub inny zabieg pielęgnacji stóp jest wyjątkowo relaksujący i pozostawia na długo przyjemne uczucie komfortu.

Jakie zabiegi na stopy wybrać?
Sucha i szorstka skóra stóp, nagniotki lub odciski pojawiające się pod wpływem noszenia niewygodnych butów lub wrastające paznokcie – tego typu problemy ze stopami mogą naprawdę przeszkadzać w codziennym życiu. Regularnie w domu powinniśmy więc ścierać martwy naskórek, który wyjątkowo szybko tworzy się na stopach dobrym pumeksem oraz regularnie udawać się na wizytę w salonie kosmetycznym, jeżeli nasze problemy ze stopami są poważniejsze i ciągle się powtarzają.

Podstawowym zabiegiem kosmetycznym dostępnym w dobrych salonach jest pedicure zwykłe polegający na usunięciu martwego naskórka ze stóp, ich masażu i ewentualnie pomalowaniu paznokci. Jeśli jednak dokuczają nam nagniotki, odciski czy wrastające paznokcie, zamówmy pedicure leczniczy, usuwający te nieprzyjemne objawy. Bardziej specjalistycznym zabiegiem rozjaśniającym przebarwienia na stopach i wygładzającym będzie Mini Lift, polegający na nałożeniu na stopy specjalnej substancji pobudzającej cyrkulację krwi i metabolizm w stopie. Po jej zdjęciu stopy nacierane są specjalnie skomponowanym olejkiem odżywczym, lepiej wchłaniającym się we wnętrze skóry. Stopy możemy też znacząco odżywić, stosując dla nich podobnie jak dla dłoni kąpiel w ciepłej parafinie, owijanej specjalnymi kompresami dla utrzymania temperatury. Po zdjęciu parafiny stopy są znacznie gładsze, skóra jest napięta i przyjemna w dotyku. Jeśli natomiast mamy problem z wrastającymi paznokciami, można skorygować je w salonie kosmetycznym specjalnymi klamrami zapobiegającymi późniejszemu cierpieniu.

Wszystkie wymienione zabiegi dla stóp dostępne są w salonach kosmetycznych w Lublinie [➟https://swiaturody.com/lublin,kosmetyczka,9.html]. Warto umówić się na wizytę i konsultację z profesjonalną kosmetyczką przed rozpoczęciem sezonu letniego, aby bez wstydu i skrępowania móc pokazać odkryte stopy. Odwdzięczą nam się na pewno za właściwą opiekę.

One thought on “Zabiegi na stopy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *